PiparkoogiMaania Terevisioonis

Mari-Liis Laanemaa ja Ülle Maiste on Terevisioonis rääkimas PiparkoogiMaania 2022 näitusest “Arhitektuur”

ETV Terevisioon, 5. dets 2022
Liisu Lass
Youtube @Piparkoogimaania

Laimjala bussipeatus sõitis läbi lumetormi Saaremaalt
Piparkoogimaaniale

Piparkoogitainast tehtud kunstiteosed võiks vabalt pintslisse pista, kui need ei oleks imetlemiseks näitusele välja pandud. Nelgilõhnaline Leo Lapini pea. Kullasäras Eiffeli torn. Glasuuriga kaetud muumimaja. Peenepitsiline Haapsalu kuursaal. Juba kaugelt ära tuntav Kõpu tuletorn. Ja nii edasi. See kõik on väljas Tallinnas Disaini- ja Arhitektuurigaleriis.

Maaleht, 22.dets 2022
Mari Kukk
maaleht.delfi.ee

Nurgakivi saade valmis PiparkoogiMaania näitusel

Ehitus- ja sisustussaade Nurgakivi keskendus detsembris piparkoogimajade ehitusele.

TV3 Nurgakivi, 17. dets 2022
Priit Valge
Youtube @Piparkoogimaania

Soome televisoon YLE1 PiparkoogiMaania näitusel

Tormist merd ja lumemöllu trotsides käis meil külas Soome televisiooni võttegrupp. Sel päeval ei käinud näitusel vist tõesti mitte ükski eestlane.

YLE1 Puoli Seitsemän, 15. dets 2022
Tuulianna Tola
Youtube @Piparkoogimaania

Piret Veigel räägib piparkookidest Vikerraadio Päevatee saates

Piret Kooli vestluskaaslane on toimetaja ja kirjastaja Piret Veigel, kes iga aasta lõpu eel kehastub piparkoogikunstnikuks. Nimelt on ta osalenud juba 17 aastat järjest ainulaadsel kunstinäitusel, kus temaatilise teose loomiseks on vaid üks tingimus – see tuleb valmistada piparkoogist. Nii on ta koos tütre Pia Ingeriga kavandanud, vorminud ja küpsetanud sadu meetreid kujundeid, millest on sündinud näiteks Vana-Egiptuse moosekandid, kirsiõite valgel teed joovad jaapanlannad, Bernt Notke “Surmatants” ja Antonio Gaudii maailmakuulus pühakoda La Sagrada Familia.

Vikerraadio Päevatee, dets 2022
Piret Kooli
vikerraadio.err.ee

Arhitekt Diana Taalfeld: piparkoogist Lapini pea on kummardus hiljuti lahkunud kunstnikule

Tänavusel piparkoogimaania kunstinäitusel, mis traditsiooniliselt on avatud disaini- ja arhitektuurigaleriis Pärnu maanteel, vaatab üle tee asuva Pätsi peaga tõtt Leonhard Lapini pea, mille on piparkoogist voolinud välja arhitektide kollektiiv Diana Taalfeld, Kai Süda, Kristi Lang ja Kristo Vaiksoo. Taiese esipaneeli tähekombinatsioon NIPAL on Diana Taalfeldi sõnul väikeseks mõttemänguks, et kas publik tunneb otsekohe ära, kelle pead on taisel pealkirjaga „Kahekõne“ kujutatud.

Õhtuleht, 4. dets 2022
Jaanus Kulli
elu.ohtuleht.ee

300 kilost tainast sündis fantastiline piparkoogimaailm

Juba 17. järjestikust aastat toimuval PiparkoogiMaania näitusel on sel korral väljas piparkoogist Kõpu tuletorn, Pirita kloostri varemed, Mustamäe 6. mikrorajoon ja Eiffeli torn, külastajatega vaatab tõtt Konstantin Pätsi peast inspireeritud piparkoogist Leonhard Lapin.

Postimees, 1. dets 2022
Loora-Elisabet Lomp
postimees.ee

Virtuaaltuur: PiparkoogiMaania sees

Piparkoogimaania näitus on sel aastal Vana Tallinna teemaline. Näituselt leiab piparkoogist raekoja hoone, Notke “Surmatantsu”, vanalinna kummituse ja isegi Jüri Kuuskemaa. Menu virtuaaltuuris saab eksponaate uurida sootuks uuel tasandil.

ERR Menu, dets 2017
Greete Palmiste
menu.err.ee

Piparkoogimajakesest edasi

Tänu PiparkoogiMaaniale on tuhanded näitusekülastajad imetlenud Buddha kuju ja üleelusuuruses inglitiibu, kiikhobu ja president Ilvese mosaiikportreed, toruga grammofoni ja rulluiske … ikka piparkoogist.

Oma Maitse, dets 2016
Tiiu Suvi

Piparkoogimaania on saanud rahvusvahelise mõõtme

Kindel märk, et jõuluaeg on tulekul – disainigaleriis on taas suur piparkoogikujude näitus.

Õhtuleht, 08.12.2016
Ants Vill

Piparkakkumania tulee — Piret Veigel ryhtyy kerran vuodessa piparkakkutaiteilijaksi

Piparkoogimaania eli Piparkakkumania on vuosittainen taidenäyttely Viron pääkaupungissa Tallinnassa, joka kerää yhteen lähes sata piparkakkutaiteilijaa.

Länsi-Savo, 24.11.2016
Mikko Kääriäinen

Püha piparkook

PiparkoogiMaania 10. sünnipäeval ETV-s valminud saade piparkoogi ajaloost ja sünnipäevanäituse valmimisest. Käiakse ka kunstnike kodudes, kus saab näha unikaalseid kaadreid suuremõõtmeliste piparkoogiteoste valmimisest.

ETV, dets 2015
30 min
Tiina Kolk
arhiiv.err.ee

Taikinasta taiotut

Tallinnan jokavuotisessa Piparkakkumania näyttelyssä kaikki on tehty piparkakkutaikinasta. Viime jouluna teemana olivat lapsuuden lelut.

Kotiliesi, dets 2015
Mia Kuntsi, Pauliina Salonen

Püha piparkook

Tänavu toimub kümnendat korda Piparkoogimaania kunstinäitus, mille teemaks on seekord “Püha piparkook”

Kodu ja Aed, dets 2015
Tiina Kolk

Piparkoogimaniakid

Kui Mari-Liis Laanemaa ja Pelle Kalmo üheksa aastat tagasi esimese “Piparkoogimaania” näituse korraldasid, ei kujutanud nad ettegi, et seda tulevad lisaks oma rahvale vaatama bussitäied turiste.

Arter, 20. dets 2014
Verni Leivak

Piparkoogihullus. 300 kilo tainast.

Tuleval neljapäeval avatakse Tallinnas Pärnu maanteel asuvas Disaini- ja Arhitektuurigaleriis järjekordne “Piparkoogimaania” näitus. Sel korral on teemaks mänguasjamuuseum.

Äripäev Puhkepäev, dets 2014
Karoliina Vasli

Algas Piparkoogimaania

Alates eilsest saab Tallinna Disaini- ja Arhitektuurigaleriis taas näha piparkoogist kunsti. Tänavune järjekorras üheksas Piparkoogimaania näitus kannab nime “Mänguasjamuuseum”. Algusest peale on näitust vedanud ja korraldanud kunstnikepaar Mari-Liis Laanemaa ja Pelle Kalmo.

Õpetajate Leht, 19 dets 2014
Tiina Vapper

Joulun Extreme-leivontaa

Virolaistaiteilijat tietävät, miten piparkakusta tehdään muodikkaat pöksyt ja miksi sokerikuorrutuksiin sopii parhaiten art nouveau-tyylisuuntaus.

Aamulehti Valo, 23.12.2011
Markus Kuokkanen

Piparkooginäituse meisterdamiseks kulus 400 kilo tainast

Piparkoogimaania näitus üllatab igal aastal uue teemaga, selle aasta teemaks on «Ajamasin». «See galerii on nagu piparkoogist ajamasin, kus minevik, tulevik ja olevik eksisteerivad samaaegselt.

Postimees, 20.12.2011
Eger Ninn

Disainigalerii muutus võlupoeks

Anna kunstnikele taigen ja sellest valmiv piparkook teeb pauku. Pipi Pikksuka ajastu kassaaparaat, tulevikku näitav kristallkuul ning ajamasin – kõik lapsepõlve muinasjutuesemed on väljas PiparkoogiMaania Võlupoes, kus asjadel ei olegi hinda.

Kultuuripealinn, 24.12.2011
Oliver Õunmaa

Gingerbread powered with magic

Gingerbread is probably the best known Christmas food in the world. Recipes vary country by country but the main idea is to bake delicious and beautifully decoratedbrown cookies that smell unmistakably of the holiday season.

In Time, dets 2010
Vesta Reest

PiparkoogiMaania

Eestit haarab juba viiendat aastat jõulude ajal PiparkoogiMaania – piparkoogimaiaste kunstnike algatatud projekt, mänguline ja unikaalne kunsti- ja disainisündmus.

In Time, dets 2010
Vesta Reest

Otsitakse piparkoogivõlureid

Piparkoogitaigen on oivaline materjal, et teha oma unistused teoks. Külasta ja võta osa tänavusest viiendast Piparkoogimaaniast – võib-olla saab just sinust tänavu võimsaim piparkoogivõlur?

Kodu ja Aed, dets 2010
Piret Veigel

Ühed korralikud jõulud ei möödu piparkookideta

AK Kultuuriuudised 18.12.2009
www.youtube.com

Piparista syntyy ikonikin

Viime vuonna taitavan leipurin käsissä syntyi piparkakkuja, joissa aiheilla, mielikuvituksella tai koristeluilla ei ollut mitään rajoja.

YLE Olotila 03.12.2009
Viivi Lehtonen 
www.yle.fi/olotila

PiparkoogiMaania 2007

Delfi TV 26.12.2007
www.delfi.ee