PiparkoogiMaania fotovõistlus 2018 "Eesti" tulemused

PiparkoogiMaania fotovõistlus 2018 toimus 1.-30. dets. 2018.

Kutsusime Eesti 100 juubeliaasta viimasel kuul mõtisklema, mis see on, mis Eesti eriliseks teeb? Kas see on imeline loodus, eristuvad aastaajad, traditsioonid, muinasjutud, nuti-Eesti või midagi muud.

Hindasime töid kahes kategoorias: täiskasvanud ja õpilased. Õpilaste kategoorias me ei osanud võitjaid pingeritta seada – igal tööl on omad võlud. Seepärast anname auhinnad 6-le tööle, mis jäid meile silma kas loovuse, hea mõtte või peene teostuse poolest.

Võitjatele on auhinnad välja pannud Electrolux Eesti, Dansukker ja Päts. Lisaks ootame töö “Hundid” autorit Merle Orgmetsa osalema PiparkoogiMaania 2019 näitusel. Õnnitleme võitjaid ja täname südamest kõiki osavõtjaid.

Täiskasvanud:
1. koht: Hundid. Autor Merle Orgmets
2. koht: Eesti = kodu, keel ja kultuur! Autor Margit Tera
3. koht: Kellele maja, kellele kodu, kellele unistus. Asukohaks aga alati Eesti! Autor Merle Urblepp

Õpilased:
“Tänapäeva Kalevipoeg” Autorid: Egle Raudsep, Stella Sepman, Elise Kreuz, Edith Niit, Kaisa Kurvits (14a). Valtu Põhikool
“Meie väike Eesti” Autorid: Maria Feklistova ja Kärolain Käsper (15a). Valtu Põhikool
“Meie rahvuslind” Autorid: Karmen Mikiver, Anete Michelle Amberg, Nona Laur (14a). Tallinna Nõmme Gümnaasium
“Uus Kalevipoja tõus” Autorid: Frederic Mere, Mihkel Piirsalu, Kristjan Taro, Ralf Oskar Siim (11a). Tallinna Nõmme Gümnaasium
“Talvine Jaani kirik” Autorid: Tobias Penasse (12a), Sten Kõrve (11a) ja Arles Arusaar (12a). Tallinna Nõmme Gümnaasium
“Koduküla tuletorn” Autor: Trevor Tiitsar (10a)

Konkursi võitjaid ootame auhindadele järele pühapäeval, 6. jaan kell 14.30 PiparkoogiMaania näitusele (Pärnu mnt 6, Tallinn).
Täiendav info:
Pelle Kalmo
5103233
info@piparkoogimaania.ee

PiparkoogiMaania fotovõistlused

PiparkoogiMaania fotovõistlus 2017 Vana Tallinn

PiparkoogiMaania 2017 fotovõistluse teema on “Vana Tallinn”. Ootasime fotosid kunstilistest piparkookidest, mis on inspireeritud Tallinna vanemast ajaloost – arhitektuurist, disainist, linnaelust, inimestest ja kõigest, mis vanas Tallinnas võis toimuda. Žürii hindas töid 3 kategoorias: täiskasvanud, õpilased vanuses 6-11 ja õpilased vanuses 12-18. Lisaks annab Õhtuleht välja publikupreemia.

PiparkoogiMaania fotovõistlus 2016 Mets

PiparkoogiMaania 2016 fotovõistluse teema on “Mets”. Mets on igale eestlasele väga hingelähedane ja Eesti suurim varandus. Mets on koduks loendamatutele taime- ja loomaliikidele. Lisaks nähtavale maailmale elavad metsas ka metsavaimud, haldjad ja nõiad. Seal käib elu nii maa peal, kui maa all ja kõrgemate puude ladvad ulatuvad isegi pilvedeni. Mets on eriline koht. Konkursil auhinnatud tööd täiskasvanute, suuremate ja väiksemate laste kategooriates:

PiparkoogiMaania fotovõistlus 2014 Mänguasjamuuseum

2014 aasta fotovõistluse teema on “Mänguasjamuuseum”. Ootame fotosid piparkoogist mänguasjadest – neist millega lapsepõlves mängisid või millest unistasid. Mänguasjad võivad olla minevikust, olevikust või tulevikust.

Peaauhindadeks on vinged Canoni fotokad Canonilt Ja Overall Eestilt. Lisaks on meie toetajad välja pannud hulgaliselt muid toredaid auhindu. Auhinnad anname võitjatele pidulikult üle PiparkoogiMaania näitusel Disaini- ja Arhitektuurigaleriis Tallinnas 8. jaanuaril 2015 kell 17.00.

Soovime kõigile osalejatele mängulusti ja lennukaid ideid piparkookide pildistamisel! Ja nagu ikka – kui piparkook hästi välja ei tule, siis laske sellel hea maitsta! Võitnud ja äramärgitud tööd on siin:

PiparkoogiMaania fotovõistlus 2013 Kunstiajalugu

2013 fotovõistluse teema oli “Kunstiajalugu”. Inspiratsiooniks on kunstimaailma säravamad tähed läbi aegade – maalid, skulptuurid, ehitised ja hooned. Võistlus toimus kahes kategoorias: koolilapsed ja täiskasvanud. Peaauhindadeks on vinged Canoni fotokad Canonilt Ja Overall Eestilt. Lisaks on meie toetajad välja pannud hulgaliselt muid toredaid auhindu. Auhinnad anname võitjatele pidulikult üle PiparkoogiMaania näitusel Disaini- ja Arhitektuurigaleriis Tallinnas 8. jaanuaril 2014 kell 17.00. Auhinnatud ja äramärgitud tööd:

PiparkoogiMaania fotovõistlus 2012 Piparkoogiolümpia

2012 fotovõistluse teema oli “PiparkoogiOlümpia”. PiparkoogiOlümpial on kõik lubatud – senitundmatud spordialad – oravate suusahüpped, jõuluvanade allveeujumine jne. Samuti kerkivad igaks korralikuks Olümpiaks uued spordirajatised – staadionid, purjespordikeskused, hotellid. Pane oma fantaasia tööle ja võida esikoht PiparkoogiOlümpial!
Peale pikki vaidlusi oleme välja valinud võitjad. Kuna võistlus oli erakordselt tasavägine, siis jaotusid žürii hääled paljude osalejate vahel. Seepärast jäid esikolmikust välja mitmed kõrgeid hindeid saanud tööd – neid tahame esile tõsta äramärgitud töödena.

PiparkoogiMaania fotovõistlus 2011 Ajamasin

2011 aasta konkursi teema oli “Ajamasin”. Fototvõistlusele ootasime fantaasiarohkeid piparkoogitöid, mis kujutavad seda, mida ajamasinaga rännates näha võib. Facebookis toimunud konkursile laekus 199 fotot. Nagu alati, pidas žürii maha mitu tulist vaidlust, et parimad välja selgitada. Auhindadeks olid Canoni fotokad, Overalli ja Hagari kinkekaardid jpm. Täname kõiki osalejaid, toetajaid ja kohtumiseni 2012 aasta võistlusel.