Virtuaaltuur: PiparkoogiMaania sees

Piparkoogimaania näitus on sel aastal Vana Tallinna teemaline. Näituselt leiab piparkoogist raekoja hoone, Notke “Surmatantsu”, vanalinna kummituse ja isegi Jüri Kuuskemaa. Menu virtuaaltuuris saab eksponaate uurida sootuks uuel tasandil.

ERR Menu, dets 2017
Greete Palmiste
menu.err.ee

Piparkoogimajakesest edasi

Tänu PiparkoogiMaaniale on tuhanded näitusekülastajad imetlenud Buddha kuju ja üleelusuuruses inglitiibu, kiikhobu ja president Ilvese mosaiikportreed, toruga grammofoni ja rulluiske … ikka piparkoogist.

Oma Maitse, dets 2016
Tiiu Suvi

Piparkoogimaania on saanud rahvusvahelise mõõtme

Kindel märk, et jõuluaeg on tulekul – disainigaleriis on taas suur piparkoogikujude näitus.

Õhtuleht, 08.12.2016
Ants Vill

Piparkakkumania tulee — Piret Veigel ryhtyy kerran vuodessa piparkakkutaiteilijaksi

Piparkoogimaania eli Piparkakkumania on vuosittainen taidenäyttely Viron pääkaupungissa Tallinnassa, joka kerää yhteen lähes sata piparkakkutaiteilijaa.

Länsi-Savo, 24.11.2016
Mikko Kääriäinen

Püha piparkook

PiparkoogiMaania 10. sünnipäeval ETV-s valminud saade piparkoogi ajaloost ja sünnipäevanäituse valmimisest. Käiakse ka kunstnike kodudes, kus saab näha unikaalseid kaadreid suuremõõtmeliste piparkoogiteoste valmimisest.

ETV, dets 2015
30 min
Tiina Kolk
arhiiv.err.ee

Taikinasta taiotut

Tallinnan jokavuotisessa Piparkakkumania näyttelyssä kaikki on tehty piparkakkutaikinasta. Viime jouluna teemana olivat lapsuuden lelut.

Kotiliesi, dets 2015
Mia Kuntsi, Pauliina Salonen

Püha piparkook

Tänavu toimub kümnendat korda Piparkoogimaania kunstinäitus, mille teemaks on seekord “Püha piparkook”

Kodu ja Aed, dets 2015
Tiina Kolk

Piparkoogimaniakid

Kui Mari-Liis Laanemaa ja Pelle Kalmo üheksa aastat tagasi esimese “Piparkoogimaania” näituse korraldasid, ei kujutanud nad ettegi, et seda tulevad lisaks oma rahvale vaatama bussitäied turiste.

Arter, 20. dets 2014
Verni Leivak

Piparkoogihullus. 300 kilo tainast.

Tuleval neljapäeval avatakse Tallinnas Pärnu maanteel asuvas Disaini- ja Arhitektuurigaleriis järjekordne “Piparkoogimaania” näitus. Sel korral on teemaks mänguasjamuuseum.

Äripäev Puhkepäev, dets 2014
Karoliina Vasli

Algas Piparkoogimaania

Alates eilsest saab Tallinna Disaini- ja Arhitektuurigaleriis taas näha piparkoogist kunsti. Tänavune järjekorras üheksas Piparkoogimaania näitus kannab nime “Mänguasjamuuseum”. Algusest peale on näitust vedanud ja korraldanud kunstnikepaar Mari-Liis Laanemaa ja Pelle Kalmo.

Õpetajate Leht, 19 dets 2014
Tiina Vapper

Joulun Extreme-leivontaa

Virolaistaiteilijat tietävät, miten piparkakusta tehdään muodikkaat pöksyt ja miksi sokerikuorrutuksiin sopii parhaiten art nouveau-tyylisuuntaus.

Aamulehti Valo, 23.12.2011
Markus Kuokkanen

Piparkooginäituse meisterdamiseks kulus 400 kilo tainast

Piparkoogimaania näitus üllatab igal aastal uue teemaga, selle aasta teemaks on «Ajamasin». «See galerii on nagu piparkoogist ajamasin, kus minevik, tulevik ja olevik eksisteerivad samaaegselt.

Postimees, 20.12.2011
Eger Ninn

Disainigalerii muutus võlupoeks

Anna kunstnikele taigen ja sellest valmiv piparkook teeb pauku. Pipi Pikksuka ajastu kassaaparaat, tulevikku näitav kristallkuul ning ajamasin – kõik lapsepõlve muinasjutuesemed on väljas PiparkoogiMaania Võlupoes, kus asjadel ei olegi hinda.

Kultuuripealinn, 24.12.2011
Oliver Õunmaa

Gingerbread powered with magic

Gingerbread is probably the best known Christmas food in the world. Recipes vary country by country but the main idea is to bake delicious and beautifully decoratedbrown cookies that smell unmistakably of the holiday season.

In Time, dets 2010
Vesta Reest

PiparkoogiMaania

Eestit haarab juba viiendat aastat jõulude ajal PiparkoogiMaania – piparkoogimaiaste kunstnike algatatud projekt, mänguline ja unikaalne kunsti- ja disainisündmus.

In Time, dets 2010
Vesta Reest

Otsitakse piparkoogivõlureid

Piparkoogitaigen on oivaline materjal, et teha oma unistused teoks. Külasta ja võta osa tänavusest viiendast Piparkoogimaaniast – võib-olla saab just sinust tänavu võimsaim piparkoogivõlur?

Kodu ja Aed, dets 2010
Piret Veigel

Ühed korralikud jõulud ei möödu piparkookideta

AK Kultuuriuudised 18.12.2009
www.youtube.com

Piparista syntyy ikonikin

Viime vuonna taitavan leipurin käsissä syntyi piparkakkuja, joissa aiheilla, mielikuvituksella tai koristeluilla ei ollut mitään rajoja.

YLE Olotila 03.12.2009
Viivi Lehtonen 
www.yle.fi/olotila

PiparkoogiMaania 2007

Delfi TV 26.12.2007
www.delfi.ee