Piparkoogitöötoad

Õpi uusi nippe ja saa osa piparkoogimaagiast! Põnevad kunstnike juhendatud töötoad toimuvad iga päev.

Täpne info töötoa teema ja juhendaja kohta täieneb pidevalt.

Põnevad piparkoogitöötoad

Galerii keldrikorruse pop-up köögis toimuvad 06.dets – 06. jaan iga päev kunstnike juhendatud piparkoogitöötoad. Töötoad sobivad suurtele ja väikestele ning tulla võid nii üksi kui seltskonnaga. Töötoad algavad kell 12.00; 14.30 ja 17.00. Vabad ajad ja graafiku leiad allolevast tabelist. PiparkoogiMaania töötubadesse registreerumiseks kirjuta: tootoad@piparkoogimaania.ee
Pilet 10€ / osaleja
Perepilet 25€ (kuni 2 täiskasvanut ja 2 last)

Töötoad koolidele

Teeme ka töötubasid tervele klassile. Küpsetame ja kaunistame piparkooke, külastame näitust ja lahendame nuputamisülesannet. Valminud piparkoogid saab iga õpilane koju kaasa. Töötoad toimuvad eesti ja vene keeles. Klassidele saab töötubasid broneerida algusega kell 10.00, 12.00 ja 14.30. Klassidele pakume soodushinda 7€/õpilane. Registreerumiseks kirjuta: tootoad@piparkoogimaania.ee, lisa kool, õpilaste arv ja soovitud aeg.

Firmapeod

Tee oma jõuluüritus PiparkoogiMaania näitusel! Saate vaadata näitust, teha koos piparkooke ning veeta meeleoluka õhtupooliku meie lõhnavas ja loomingulises piparkoogi võlumaailmas. Lõbusa tegevuse kõrvale pakume piparkooke ja sooje jooke. Registreerumiseks kirjuta: tootoad@piparkoogimaania.ee

Piparkoogitöötubade kirjeldused

Piparkoogi glasuurimise töötuba: märjale märjaga

“Märjale märjaga” on põnev glasuurimistehnika, kus piparkook kaunistatakse mitme vedela glasuuriga. Piparkoogid saab kätte järgmisel päeval kui glasuurid on tahkunud. Juhendab piparkoogimeister Daan Bos. Lapsed kuni 7a koos täiskasvanud saatjaga. Inglise keeles, eestikeelse tõlkega.

Registreeru: tootoad@piparkoogimaania.ee või tule kohale.

3D piparkoogi töötuba

Teeme töötoas piparkooke, mis täitsa iseseisvalt laual püsti seisavad! Miks peaks kuusk olema laual lame ja lapik, kui ta võib püsti seista? Kuidas teha jooksvat põhjapõtra? Kasutame töötoas erivorme, aga õpime selgeks ka mõned nõksud, kuidas ilma nendeta iseseisvaid piparkooke teha. Teeme näiteks raketi, mis kõik jõulusoovid taevasse täitmisele viib! Juhendab piparkoogimeister Piret Veigel.

Registreeru: tootoad@piparkoogimaania.ee või tule kohale.

Siilid ja Sortsid

Maagilistes piparkoogiaurudes ammutame inspiratsiooni Eesti vägilase Kalevipoja seiklustest ja jõukatsumistest muistse maailma pahalaste sortsidega. Milline võis välja näha see sadu või isegi tuhandeid aastaid tagasi elanud siil, kes hiiule põõsastest tarka nõu andis? Kas tal olid seljas okkad või hoopis  maagiliste märkidega kasukas?  Kuidas nägid välja sortsid? Seda kõike hakkame piparkoogitainast voolides ja seemnetest ning rosinatest muistseid märke ladudes ise leiutama. Küpsetame siilid ja sortsid tugevaks ja edasi on nende saatus vaid teie kätes. Juhendab piparkoogimeister Tuuli Silber.

Registreeru: tootoad@piparkoogimaania.ee või tule kohale.

Sillerdavate karamelliklaasidega gootiaknad ja roosaknad

Teeme värviliste karamellidega ajaloohõngulise piparkoogiakna, millega kaunistada kodu või rõõmustada sõpru. Juhendab piparkoogimeister Jaana Nõu. Lapsed kuni 7a koos täiskasvanud saatjaga. 

Registreeru: tootoad@piparkoogimaania.ee või tule kohale.

Piparkoogelukate töötuba

Töötoas teeme piparkoogist ägedaid kolmemõõtmelisi krokodille, kilpkonni ja mereelukaid. Kaunistame need kohutavalt maitsvate kommide ja suhkrukaunistustega. Töötuba meeldib eriti hästi isadele ja poegadele. Juhendab piparkoogimeister Hedi Roots. 

Registreeru: tootoad@piparkoogimaania.ee või tule kohale.

Karamellsulatus ja "Pulgapiparkommide" valmistamine

Töötoas õpitakse, kuidas erineva suuruse ja kujuga vorme kasutades sulatada piparkookidesse karamellist värvilisi aknaid, ja valmistada vahvaid “pulgapiparkomme”. Proovime ka erinevaid viise, kuidas kaunistada piparkooke uutmoodi nii glasuuride kui ka huvitavate suhkrukaunistustega. Juhendab piparkoogimeister Kaarin Briedis. Lapsed kuni 7a koos täiskasvanud saatjaga.

Registreeru: tootoad@piparkoogimaania.ee või tule kohale.

Helisev Hiiepuu

Selles töötoas vormime endale omaenda hiiepuu. Valime endale täpselt selle puu, mis meile hetkel kõige õigem tundub. Oleme loovad ja põhjalikud. Soovikorral saab puule elama paigutada ka kõikvõimalikke olendeid kes tunduvad õigel kohal olevat: linde laulma ning oravaid ronima jne. Võibolla mõni nähtamatu olend teeb ennast hetkeks meile nähtavaks. Kaunistame hiiepuu seemnete, suhkruhelveste ning värviliste pärlitega. Juhendab piparkoogimeister Hedi Roots.

Registreeru: tootoad@piparkoogimaania.ee või tule kohale.

Päkapikumajad

Piparkoogimajakese ehitamine on hea traditsioon pühade meeleolu tekitamiseks! Küpsetame värskest taignast maja osad, kleebime suhkrukaramelliga kokku ning ilustame magusa glasuuriga majakesed. Pärast saab kaunistada piparkoogist majakesega oma pere pühadelauda või ära süüa magustoiduks!
Oma kätega tehtud meistriteos on ka hea kingitus kallile sõbrale või pereliikmele.
Juhendaja: Piparkoogimaan Erika Sall. Lapsed kuni 7a koos täiskasvanud saatjaga.
Registreeru: tootoad@piparkoogimaania.ee või tule kohale.

Eestiaegse piparkoogi töötuba

Töötoas saab teada, kuidas tehti ja kaunistati eesti kodudes piparkooke 1930ndatel aastatel ja milliseid kooke küpsetas Tuuli pagarist vanaisa Tartu linnas. Tema valmistatud vanade vormidega saab endale meelepärase kujuga kooke küpsetada ning kaunistada. Valida saab igasugu toredaid kujusid nagu jõuluvana, kukk, jänes, pasun, lillekorv jne. Juhendaja Tuuli Silber.

Registreeru: tootoad@piparkoogimaania.ee või tule kohale.

Maagilised piparkoogisõnad

Loitsime koos maagilisi piparkooke, mis kannavad endas kirjapandud sõna ürgset jõudu. Teeme töötoas ühe suure või paar väiksemat kaunistatud piparkooki, millel on kirjas üks ilus eestikeelne sõna, nimi või koht ‒ mis parajasti hinges on ja meeles mõlgub. Tegija otsustab, mida piparkoogile kirjutada: elulill või kasesalu, memmeke või taadu, muusika, kuullaager või kriksadrull… Kaunistamisel saab lisaks glasuurile proovida karamellisulatuse tehnikat. Juhendab piparkoogimeister Piret Veigel.

Registreeru: tootoad@piparkoogimaania.ee või tule kohale.

Värvilisest taignast piparkoogid

Töötoas küpsetame marjadega värvitud taignast mustrilisi piparkooke, maitseme väga põnevate maitsetega meest valmistatud tainast ning tutvume Venemaa piparkoogi traditsioonidega. Töötuba on põnev avastusreis küpsetushuvilistele, kes otsivad midagi uut. Samas sobilik ka igas vanuses lastele.  Juhendab piparkoogimeister Anna Zhukova. Lapsed kuni 7a koos täiskasvanud saatjaga.

Registreeru: tootoad@piparkoogimaania.ee või tule kohale.

 

Kes elab metsa sees?

Loominguline töötuba vabalõikeliste piparkookide valmistamiseks. Lisaks julgustusele ja õpetusele vabalt piparkoogi kuju lõigata ja saada mõnikord endalegi üllatuseks suurepäraseid tulemusi, harjutame veel karamelli sulatamist ning piparkoogile erinevate struktuuride andmist. Soovi korral teeme piparkoogi kuuseehtena.

Juhendab piparkoogimeister Katarina Naarits. Lapsed kuni 7a koos täiskasvanud saatjaga.

Registreeru: tootoad@piparkoogimaania.ee või tule kohale.