Tere tulemast PiparkoogiMaania näitusele ja virtuaalsesse töötuppa! Sellel lehel saad virtuaalselt ringi liikuda PiparkoogiMaania 2020 näitusel “Mood”, mis oli avatud Tallinnas Disaini- ja Arhitektuurigaleriis Tallinnas 4. -28. detsember 2020. Loomulikult pole see päris see, mis ise lõhnavate kunstiteoste vahel jalutada, aga see on parim, mis nendel keerulistel aegadel on võimalik. Virtuaalsel näitusel saab ringi liikuda hiire või näpuga soovitud kohta põrandal vajutades või nooleklahvidega. Moodsate virtuaalreaalsuse prillidega on elamus eriti uhke! Tööde juures on täpid, millele vajutades näed töö pealkirja ja autorite nimesid. Lisaks leiad sildilt töö numbri, mida on tarvis otsimismängu mõistatuse lahendamiseks. Head vaatamist ja küpsetamist!

Otsimismäng

Virtuaalnäituse nimesiltidel on numbrid, mille abil saab lahendada otsimismängu mõistatuse. Kui leiad näituselt õiged piparkoogid, saad teada, millisest lasteraamatust sai alguse piparkoogimajade ehitamise traditsioon ja mille raviks määrati piparkooke 1497-1501 Rootsit, Norrat ja Taanit valitsenud kuningas Hansule. Ülesanded sobivad kõige paremini põhikoolitasemele.

Otsimismängu saad välja printida siit.  

Piparkoogitöötuba:
Kuidas teha piparkoogist mobiiltelefon?

Selles töötoas teeme piparkoogist mobiiltelefoni. Ülesanne võib olla algkooli lastele veidi keeruline, neile soovitame teha lihtsustatud variandi, kus mobiil on üleni piparkoogist ja nupud/äpid on karamellidest.

Šablooni saad välja printida siit  

Piparkoogitöötuba:
Kuidas teha piparkoogist riideid?

Selles töötoas teeme piparkoogist riideid. Töö käigus õpid mitmeid kavalaid töövõtteid, mille abil saad valmistada hoopis põnevamaid piparkooke.

Šabloonid saad välja printida siit  

Aitäh, et vaatasid meie virtuaalset näitust ja töötubasid!

Läbi virtuaalmaailma piparkoogikunsti näidata ja töötuba teha on meie jaoks täiesti uus asi
ja me oleksime väga tänulikud, kui kirjutad meile kuidas töötuba meeldis ja saadad pildi oma piparkoogist:
tootoad@piparkoogimaania.ee