PiparkoogiMaania 2022
"Arhitektuur"

Näitus on avatud:

1.dets 2022 – 7. jaan 2023
kell 11.00 – 18.00
v.a. 24.dets 11.00 – 15.00
ja 31.dets 11.00-15.00
01. jaan 2022 – suletud

Asukoht:

Disaini- ja Arhitektuurigalerii
Pärnu mnt 6, Tallinn

Sissepääs:

Täiskasvanud ja õpilased: 3.50€
Eelkooliealised: tasuta

PiparkoogiMaania

PiparkoogiMaania on kunstinäitus, kus on vaid üks tingimus – kõik peab olema tehtud piparkoogist. Näituse autoriteks on u. 100 Eesti kunstnikku, kelle seas on nii arhitekte, disainereid, keraamikuid kui ka kujutavaid kunstnikke. Traditsiooniline piparkooginäitus on üks populaarsemaid sündmusi jõuluaegses Tallinnas ning see on toimunud järjepidevalt alates 2006 aastast.

Külastajate lemmiktöö

PiparkoogiMaania 2021 publiku lemmikud on selgunud. Lugesime kokku 3979 häletussedelit ja 20 külastajaile enim meeldinud piparkoogiteost on teie ees. Täname kõiki hääletajaid ning Electrolux Eestit ja Dansukkerit, kes hoolitsesid selle eest, et kunstnikel oleks veelgi mõnusam piparkooke küpsetada.

Piparkookide
kuninglik ajalugu

Kui tänapäeval teame piparkooke peamiselt jõuluagsete vürtsikate küpsistena, siis läbi sajandite on piparkookide valmistamist ja kaunistamist suureks kunstiks peetud. Piparkoogitegemise traditsioon ulatub palju kaugemale ajalukku kui tavapäraselt arvatakse. Piparkookide valmistamise kõrgaeg oli 16-18 sajandil ning need ei olnud seotud ainult jõuludega, vaid neid valmistati aastaringselt erinevate tähtpäevade puhul.

Näpuotsaga loovust

Miks peab piparkook olema lame ja lapik? Sellest küsimusest sai alguse PiparkoogiMaania näitus. Piisab juba veidi mängulisemast mõtlemisest ja paarist töövõttest, et küpsetada täiesti teistsuguseid piparkooke. Piparkookide küpsetamine ja vürtsikalt magus lõhn kuuluvad iga jõuluootuse juurde. Siit leiad peamised töövõtted, et teha põnevamaid piparkooke ja muuta need jõulud veelgi maagilisemaks.

Tule pere või sõpradega piparkoogitöötuppa

Kogu kokku vähemalt 8 sõpra ja tulge PiparkoogiMaania näitust vaatama ja ise kunstilisi piparkooke küpsetama. Registreerumiseks kirjuta tootoad@piparkoogimaania.ee

Piparkoogikohvik

Näituse kohvikus on müügil kunstnike valmistatud vahvad piparkoogid. Võid olla kindel, et need piparkoogid on hoopis midagi muud kui tavalised. Samuti pakume sooje jooke ja piparkooke kohe söömiseks neile, kellel tekib taltsutamatu himu piparkoogikunsti hambad sisse lüüa. Müügil on meie lemmikpagaritöökojas Päts valminud piparkoogitaignad, glasuurid ja erinevad piparkoogid. Kohvik on avatud näituse juures iga päev 1. detsember – 7. jaanuar.

Virtuaalsed töötoad

Osale viruaalses piparkoogitöötoas. Kaunistame piparkoogist riideid ja valmistame ühe ägeda krõmpsuvalt maitsva mobiiltelefoni.

Külasta virtuaalselt:
PiparkoogiMaania 2020

Kõigi nende jaoks, kes ei saanud eelmisel aastal näitust külastada, oleme loonud virtuaalse näituse. Loomulikult pole see päris see, mis ise lõhnavate kunstiteoste vahel jalutada, aga see on parim, mis nendel keerulistel aegadel on võimalik.